Akademia Malucha
słoneczny kąt


Kim jesteśmy?

Matylda Kania – Posiadam podwójne wykształcenie wyższe ściśle związane z pełnioną funkcją – pedagogiczne (Uniwersytet Jagielloński) oraz ekonomiczne (Akademia Ekonomiczna w Krakowie). Praca z dziećmi jest moją pasją, co potwierdzają: opinia z mojego miejsca pracy, opinie z odbytych licznych praktyk, wyróżnienie od małopolskiego kuratora oświaty. 10-letnie doświadczenie wyniesione w pracy z trudnymi dziećmi i młodzieżą nauczyło mnie podejmować szybko trudne decyzje, także związane z zarządzaniem innymi osobami. Praca ta nauczyła mnie konsekwencji, pewności siebie, kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów. Uwrażliwiło mnie także na problemy innych, rozwinęło jeszcze bardziej poziom empatii. Konieczność organizowania wolnego czasu podopiecznym świetlicy tak w ciągu roku szkolnego, jak i podczas licznych wyjazdów wakacyjnych, nauczyła mnie i rozwinęła umiejętności kreatywnego wymyślania zabaw dla dzieci w wykorzystaniem nowoczesnych metod pracy. Stały kontakt z rodzicami nauczył mnie rozmowy z nimi, dobrego słuchania oraz współpracy z nimi. Dobry kontakt z dziećmi, ich rodzicami i pozostałymi pracownikami, których pracę w pewnym sensie nadzorowałam, jest dowodem na to, że jestem osobą godną zaufania oraz umiejącą dobrze zorganizować pracę swoją i innych. Poza tym odbyłam liczne praktyki w domach dziecka, byłam opiekunką dziecięcą. Skończyłam następujące kursy:

  • Roczny staż w Ośrodku Edukacji Twórczej „Kangur” w grupie dzieci 2,5-letnich
  • Szkolenie uprawniające do prowadzenia rodzinnych placówek opieki zastępczej (rodzinne domy dziecka) prowadzony przez Fundację Profamilia
  • Warsztaty „Metody integracyjne w pracy z grupą” organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA
  • Szkolenie „Symboliczne metody pracy z dziećmi i młodzieżą agresywną”
  • Szkolenie „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
  • Szkolenie „Podstawy pracy metodą Weroniki Sherborne”
  • Kurs wychowawców kolonijnych oraz kierowników wycieczek szkolnych oraz kierowników kolonii.

Nade wszystko jestem jednak matką czterech córeczek: Justynki, Tosi, Agatki i Dominisi oraz 3 – letniego rodzynka Kamilka.

38700_141322502554136_7937064_n

Krzysztof Kania – dyrektor przedszkola samorządowego i szkoły podstawowej, posiadam wykształcenie techniczno pedagogiczne (nauczyciel informatyki i techniki). Jako nauczyciel od 12 lat pracy pedagogicznej zbieram doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Jestem współzałożycielem Stowarzyszenia Maltańska Służba Medyczna Pomoc Maltańska w Myślenicach. Jako szef oddziału sprawuję funkcję od 12 lat. Jest to obecnie największa grupa młodzieży w powiecie myślenickim i najprężniej działająca w Polsce.

Fakt, że sami nigdy nie mogliśmy znależć odpowiedniej opieki dla swojej starszej córki oraz to, że nasze miejsca pracy nie do końca pozwalały nam „rozwinąć skrzydła” nie daje nam pełnej możliwości realizacji swoich pasji i umiejętności. Jest to dla nas dużą motywacją do realizacji swoich marzeń w zakresie opieki nad dziećmi i tworzenia nowych metod pracy z nimi, tak, by zapewnić im jak najlepszy rozwój oraz jak najszczęśliwsze dzieciństwo. Mam nadzieję zrealizować te marzenie poprzez prowadzenie własnego żłobka.

Kontakt

Żłobek niepubliczny Akademia Malucha Słoneczny Kąt
ul. Ciechocińska 2
30-433 Kraków

kontakt@slonecznykat.edu.pl
tel. 665 822 160 (rekrutacja, sprawy bieżące)
tel. 607 510 789 (oferty handlowe, reklamy)